شهیدی که مهمان نوازی اش زبان زد بود

یادواره شهدای مدافع حرم با حضور پدر شهید خلیل تختی نژاد برگزار شد. به گزارش دبستان غیر دولتی نور مهر ؛ این آموزشگاه امروز میزبان بزرگ مردی بود که...

یادواره شهدای مدافع حرم با حضور پدر شهید خلیل تختی نژاد برگزار شد.

به گزارش دبستان غیر دولتی نور مهر ؛ این آموزشگاه امروز میزبان بزرگ مردی بود که با صبر و استقامت خود فریاد مارأیت الا جمیلا را دوباره سر میداد و در فراق فرزند شهیدش جز رضایت خداوند کلام دیگری یافت نمی شد.

دبستان غیر دولتی نور مهر امروز یاد شهدای مدافع حرم را به مدافعان ولایتی که پرورش می دهد آموخت تا عهدی دوباره و ناگسستنی ببندند و تسکین دهند قلب پدری که جوان خود را فدای حریم اهل بیت(ع) کرده بود.

یادواره شهدای مدافع حرم با حضور پدر بزرگوار شهید خلیل تختی نژاد وبیان خاطراتی شیرین از رفتار و خلق و خوی دوران زندگی این شهید بزرگوار از کودکی تا زمان شهادت را بیان کرد و دانش آموزان نیز با اشتیاق زیاد این سخنان را با جان و دل گوش دادند.

شهیدی که سحر خیزی  و مهمان نوازی اش زبان زد بود.

دلنوشته ای برای شهید خلیل تختی نژاد:

«خلیل خدا» بودن شرط نخستش رفاقت و دوستی است، دوستی با کودکان و ترحم بر آن ها، احترام گذاشتن به بزرگان و مهمان نوازی از خویشان و دوستان. خلیل بسیار مهمان نواز بود و دست رد به سینه کسی نمی زد.
جابر بن عبدالله انصاری می گوید: از پیامبر خدا شنیدم که می فرمود: خداوند، ابراهیم را به دوستی (خود) برنگزید مگر برای آنکه (دیگران را) اطعام می کرد و شب هنگام که مردم خواب بودند، نماز می گزارد.
خلیل برای بیدار کردن شب زنده داران پیشقدم بود، خود اهل نماز بود و سحرها همیشه بیدار می ماند و نمی خوابید تا خانواده اش برای سحر و نماز خواب نمانند.
آیا هیچ دیده ای که دوستی، مشتاق ملاقات دوست خود نباشد؟
خلیل بت های درونش را شکسته بود و خود را پذیرای جنگیدن با سختی و رنج های جنگی کرده بود که عاملانش با کفر و تکفیر، سربریدن و آتش زدن مانوس بوده و هستند.
او هم چون «خلیل الله» خود را به آتش کفر تکفیریان زمانه انداخت تا دل مادری از به آتش کشیدن خانه اش آتش نگیرد، خود را به آتش کفر تکفیریانی انداخت که سربریدن برایشان لذت بود و رقصیدن با هوس های شیطانی درونشان سرگرمی، خلیل اما از هیچ کوششی برای زنده ماندن مردمی که فرسنگ ها از او فاصله داشته اند، فروگذار نکرد.
خدا خلیل را دوست خود برگزید او اینک خودش را به آتش تسلیم کرد و قلبش را به رحمان داد، به سوی الله شتافت و اسوه ای نیکو نام گرفت.
خلیل در ماه مبارک رمضان امسال در نخستین شب قدر و آن هنگام که مولای متقیان علی (ع) از ضربت شمشیر جهالت، ندای «فزت رب الکعبه» را زمزمه کرد، در آتش کفر تکفیریان سوخت و پروانه وار روحش آسمانی شد و به معبود رسید.
خلیل تختی نژاد یکی از جوان ترین مدافعان حرم حضرت زینب (س) نیز هم چون ابراهیم خلیل الله؛ پیامبری که «نشان رفاقت» گرفت، با شهادت خود «مدال خلیل اللهی» را درماه رمضان ماه بندگی و اطاعت از معبود به گردن آویخت و برای رسیدن به معبود افتخار شهادت را نصیب خود کرد.
و حالا خلیل که در سحرگاه های رمضان به خوش رویی و مهمان نوازی در مسجد حمزه و منزل پدری معروف بوده خود مهمان فرشتگانی است که شب و روز ذکر و ثنای خدا را زمزمه می کنند.
و چه صبری داری تو ای پدر که خلیل خود را قربانی خواندی وآرزو کردی که خدا از تو بپذیرت.
بدان ما دانش آموزان دبستان غیر دولتی نور مهر تا پای جان عهد بستیم لحظه ای راه شهدایمان را فراموش نکنیم.

دسته بندی‎ها
اخبار دبستانفعالیت های پرورشی
بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

*

*

پست های مرتبط